آخرین اخبار

۱۴۰۰/۱/۲۵[ امنیت اطلاعات ]
چطور از وای‌فای خانگی خود در برابر همسایگان فضول محافظت کنیم؟

بازی‌های آنلاین گیر دارند، تصویر در طول مصاحبه شغلی آنلاین قطع و وصل می‌شود و کیفیت کنفرانس ویدیویی هم آن چیزی نیست که انتظارش را دارید: دلیل همه اینها این است که روتر شما تحمل لود کردن ندارد اما حواستان به همسایگانتان هم باشد! در ادامه ما را همراهی کنید تا توضیح دهیم چطور می‌شود وای‌فای خانگی خود را در برابر همسایگان فضول محافظت کنید.

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۲۵[ اخبار ایدکو ]
تا 40% تخفیف ویژه محصولات خانگی کسپرسکی در ماه رمضان

شرکت ایدکو، توزیع‌کننده‌ی آنلاین محصولات امنیتی در ایران و خاورمیانه، در کمپینی 1 ماهه و در فروش ویژه ماه مبارک رمضان، با تخفیف ویژه تا 40 درصدی محصولات توتال سکیوریتی(1، 3 و 5 کاربره) و اینترنت سکیوریتی(1 کاربره) از طریق وب‌سایت رسمی فروش محصولات کسپرسکی در کنار مشتریان خواهد بود.

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۲۵[ اخبار ایدکو ]
فروش ویژه محصولات خانگی بیت دیفندر در ماه رمضان

شرکت ایدکو، توزیع‌کننده‌ی آنلاین محصولات امنیتی در ایران و خاورمیانه، در کمپینی 1 ماهه و در فروش ویژه ماه مبارک رمضان، با تخفیف ویژه تا 30 درصدی محصولات خانگی بیت دیفندر از طریق وب‌سایت رسمی فروش محصولات بیت دیفندر در کنار مشتریان خواهد بود.

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۲۴[ امنیت اطلاعات ]
سرویس Lightshot ابزاری برای سرقت اسکرین‌شات‌های کاربران

کمی بعد از اینکه اسکمرها با وعده‌ی سکه‌هایی که اصلاً وجود خارجی نداشتند (آن هم در صرافی‌های جعلی) کاربران را فریب دادن، نقشه‌ی جدیدی هم‌اکنون در حال اکسپلویت کردن  Lightshot–ابزار اشتراک‌گذاری اسکرین‌شات- می‌باشد. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را از چند و چون این اسکم با خبر کنیم.

 

 

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۲۳[ امنیت اطلاعات ]
باج‌افزاری در لباس نسخه‌ی موبایل سایبرپانک 2077

چیزی از انتشار سایبرپانک 2077 برای ویندوز و کنسول‌ها نگذشته بود که به نسخه‌ی بتای اندرویدی (آنلاین) برخوردیم که دانلودش از سایتی به آدرس cyberpunk2077mobile[.]com کاملاً رایگان بود. توسعه‌دهنده‌ِ واقعی این گیم هنوز نسخه موبایل این بازی را اعلام نکرده بود و درست به همین دلیل بود که تحقیقات خود را شروع کردیم. در ادامه با ما همراه شوید تا این رخداد سایبری را به دقت مورد بررسی قرار دهیم.

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۲۲[ امنیت اطلاعات ]
آیا فایل‌های متنی امن هستند؟

فایل‌های متنی معمولاً از ابتدا فایل‌هایی امن انگاشته شده‌اند؛ زیرا نمی‌توانند حاوی چیزی غیر از متن ساده باشند. اما این همه ماجرا نیست. محققین روشی پیدا کرده‌اند که توسط آن می‌شود آسیب‌پذیری‌ای را (که اکنون پچ شده) در همین فرمت اکسپلویت کرد. با ما همراه بمانید. 

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۲۱[ امنیت اطلاعات ]
اپ استور اندرویدی و محبوبِ APKPure آلوده شده است

پی تحقیقاتی که صورت گرفته متأسفانه باید اعلام کنیم که APKPure–این منبع جایگزین اپ‌های اندرویدی که بسیار هم محبوب است- درگیر تروجان شده و تروجان‌های دیگری را نیز توزیع داده است. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را از چند و چون ماجرا باخبر کنیم.

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۱۸[ امنیت اطلاعات ]
چطور باج‌افزارها باعث می‌شوند قربانی باج بدهد؟

مهاجمین از آلودگی‌های همگانی به آلودگی‌های هدفمند روی آورده‌اند. هر تارگت برایشان حکم جایزه‌ای بزرگ را دارد و مجرمان سایبری همچنان در حال یافتن اهرم‌های بیشتری برای اثرگذاری و نفوذ هستند. برای مثال همین ایمیلی که وقتی داشتیم روی گروه جرایم سایبری موسوم به «دارک‌ساید» تحقیق می‌کردیم بدان برخوردیم. در ادامه با ما همراه شوید تا موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۱۷[ امنیت اطلاعات ]
نفوذ باج‌‌افزارها به محیط مجازی

باج‌افزار RansomExx به طور خاص آسیب‌پذیری‌های داخل VMware ESXi را هدف می‌گیرد تا به هارد دیسک‌های مجازی حمله کند. در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار داده‌ایم. با ما همراه بمانید.

جزئیات خبر

۱۴۰۰/۱/۱۶[ امنیت اطلاعات ]
تکنولوژی به شما کمک می‌کند از شر سر و صدای همسایه‌های خود خلاص شوید!

سر و صدای خانگی نه تنها کار شما را مختل می‌کند که حتی می‌تواند روی مود و سلامت جسم و روان شما نیز تأثیر بگذارد. گروهی از محققین دانمارکی به این نتیجه پژوهشی رسیدند که صداهای مزاحم همسایه‌ها می‌تواند به اختلالات جسمی و روانی منجر گردد. خوشبختانه فناوری مدرن می‌تواند این آفت را از بین ببرد. با ما همراه بمانید. 

جزئیات خبر