سرقت دو میلیون دلار موجودی در بازی CS:GO

۱۴۰۱/۴/۵امنیت اطلاعات

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع‌کننده‌ی محصولات کسپرسکی در ایران)؛ 

اتفاق!

در تاریخ 21 ژوئن کاربری توئیتری با نام  ohnePixel گزارش می‌دهد اسکین‌هایی به ارزش 2 میلیون دلار در بازی CS:GO[1] از اکانتی هک‌شده به سرقت رفته است. اقلام سرقتی شامل موارد کمیاب مانند 7 عدد اسکین Souvenir AWP Dragon Lore، کارامبین بی‌ستاره[2]، جواهرات آبی[3] و غیره می‌شود. در ادامه با ما همراه شوید تا این اتفاق را مورد بررسی قرار دهیم.

جای دارد اشاره کنیم که Souvenir AWP Dragon Lore گران‌ترین اسکینی است که بازیکنان CS:GO می‌توانند داشته باشند. این اسکین‌ها براحتی ده‌ها یا صدها هزار دلار می‌ارزند! موجودیِ مورد ادعا سه سال اخیر خصوصی مانده بوده است و بعد از هک، بازیکنان رفته رفته متوجه شدند این اقلام عمومی شده‌اند و درست همینجا بود که فهمیدند مشکلی پیش آمده. بر طبق گفته‌های ohnePixel، ایمیل و پسورد اکانت استیمِ صاحب موجودی یک هفته پیش تغییر کرده بوده اما از آن زمان کسی به هک توجهی نکرده است. برخی استریم‌ها حتی در پروسه لایو توییچ نیز گرفته شده‌اند! طبق برآوردها قیمت این موجودی چیزی بین دو تا چهار میلیون دلار است.

اسکین‌ها و تزئینات در بازی CS:GO از جمله گران‌ترین آیتم‌های جهان گیمینیگ به حساب می‌ایند زیرا این بازی بسیار محبوب است و پیشینه‌ی قوی‌ای دارد. حال یا هکر نمی‌دانسته قیمت آیتم‌هایی که دارد می‌دزدد چقدر است یا احتمال می‌رود ترجیح داده سریع به پول نقد برسد و از این آن‌ها را به قیمت پایین فروخته است. مورد هرچه که بوده، بیشتر اقلام در بازار با قیمت پایین به فروش رسیده‌اند.

راهکارهای امنیتی

این روزها روی هر بازی آنلاین محبوبی حمله می‌شود و تقریباً بیشترشان مورد هک قرار می‌گیرند. دلیلش هم افزایش تعداد بازیکنان است و سرمایه‌گذاری‌های کلانی که روی اقلام مجازی می‌شود. برای همین مهم است که در برابر اسکمرها و ترول‌ها از اکانت استیم خود محافظت کنید. ما دیده‌ایم که بسیاری از گیمرها به دلیل فقدان راهکارهای امنیتی قربانی اسکم‌ها و هک‌ها می‌شوند. برخی بازیکنان هم ترجیح می‌دهند موقع بازی آنلاین اصلاً از نرم‌افزار فعال آنتی‌ویروس استفاده نکنند چراکه می‌ترسند راندمان اجرایی دستگاهشان پایین بیاید (که برداشتی است از اساس غلط!). با این حال راهکارهای آنتی‌ویروس که در این صنعت پیشرو هستند حالت گیمینگ ویژه‌ای دارند که تضمین می‌دهند عملکرد بازی ذره‌ای اُفت نخواهد کرد؛ نوتیفیکیشن‌ها بیصدا خواهند بود و در عین حال از پی‌سی‌تان نیز محافظت کامل خواهد شد. پس فراموش نکنید راهکار امنیتی مطمئنی را نصب نمایید و آن را موقع بازی غیرفعال نکنید.

 

[1]ضربت: تهاجم جهانی به انگلیسی: Counter-strike: Global Offensive) یا به اختصار (csgo یک بازی چند نفره، تیراندازی اول شخص می‌باشد که توسط کمپانی هیدن پث انترتینمنت و شرکت ولو توسعه یافت.

[2] no-star Karambit

[3] Blue Gems

 

 

منبع: کسپرسکی آنلاین (ایدکو)

کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکای، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکی نام دارد.