نویسنده : احمد گنجی | تعداد بازدید : 2941 | تاریخ : ۱۳۹۴/۳/۳

ایمن ترین راه برای گرفتن backup چیست؟

 در دنیای مدرن که داده های الکترونیکی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، تنها کپی کردن اطلاعات در دستگاه دیگری کافی نیست، بلکه گرفتن پشتیبان به روشی صد در صد ایمن است که اهمیت می یابد. در این مطلب کوتاه ضمن مطالعه نتایج یک تحقیق و بررسی از شرکت کسپرسکی، شرکت ایدکو شما را با ایمن ترین روش گرفتن نسخه پشتیبان و همچنین ابزارهای مربوطه آشنا میسازد. 

 در دنیای مدرن که داده های الکترونیکی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، تنها کپی کردن اطلاعات در دستگاه دیگری کافی نیست، بلکه گرفتن پشتیبان به روشی صد در صد ایمن است که اهمیت می یابد. در این مطلب کوتاه ضمن مطالعه نتایج یک تحقیق و بررسی از شرکت کسپرسکی، شرکت ایدکو شما را با ایمن ترین روش گرفتن نسخه پشتیبان و همچنین ابزارهای مربوطه آشنا میسازد.

در یک بررسی و تحقیق مشترک که توسط دو شرکت بزرگ یعنی شرکت کسپرسکی و مرکز تحقیقات بازار B2B انجام گرفته بود، مشخص گردید که حداقل یک نفر از هر چهار نفر (23 درصد) از افرادی که از اطلاعات خود روی دستگاههای ذخیره سازی یا حافظه‌های فیزیکی ذخیره مینموده اند، اطلاعات خود را از دست داده اند.

بر اساس این بررسی 92 درصد از شرکت کنندگان در این بررسی اطلاعات حساس و محرمانه خود را نظیر اطلاعات تماس خصوصی، تصاویر شخصی، و کلمات عبور و اطلاعات مالی روی دستگاه‌های خود نگهداری نموده و دو سوم افراد شرکت کننده نیز پس از اولین باری که اطلاعات خود را از دست دادند تصمیم به ذخیره سازی یا کپی نمودن اطلاعات خود در دستگاهی جدید گرفتند. 27 درصد از کاربران کشور امارات نیز هیچ راهکار امنیتی از این دست در این خصوص بکار نگرفته اند، و 12 درصد حتی تصمیم نداشتند در آینده نیز چنین راهکارهایی را پیش بگیرند.

این بررسی انجام شده در کشور امارات همچنین ضمن تأکید اشاره نمود برای افرادی هم که از فایلهای خود پشتیبان بصورت کپی تهیه می‌نمودند، هیچ تضمینی برای از دست نرفتن اطلاعات‌شان وجود نداشته است. بر اساس این بررسی، دستگاههای ذخیره سازی فیزیکی نظیر هارددیسک‌ها، یا فلش مموری‌ها، که توسط 83 درصد از افراد برای ذخیره کپی و گرفتن پشتیبان استفاده می‌شده است، بعنوان محبوبترین روش گرفتن نسخه پشتیبان از داده ها معرفی شده است و 9درصد روی فضاها یا محل‌های ذخیره سازی ابری. البته، حدود 23 درصد از افرادی که دستگاههای ذخیره سازی فیزیکی را برای گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات خود ترجیح می‌دادند، حداقل یکبار از دست دادن اطلاعات بگونه‌ای که قابل بازیابی نباشد را تجربه نموده اند و دلایل آن هم گم شدن، خرابی و یا سرقت این دستگاهها بوده است.

پیتر الشکین (Peter Aleshkin) مدیر یکی از تیم های بازاریابی شرکت کسپرسکی، در این خصوص میگوید، «کاربران میتوانند با پیش گرفتن رویکردی سیستماتیک در مورد تهیه نسخه‌های پشتیبان، به نحو احسن از اطلاعات خود محافظت نمایند. لازم است هر کاربری مهمترین و حساسترین اطلاعات خود را شناسایی نموده و از آنها به طریقی صحیح نسخه پشتیبان تهیه نماید. مناسب‌ترین روش گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات حساس و ارزشمند ذخیره آنها در قالب فولدرهای کدگذاری شده و نگهداری از آنها هم بر روی دستگاههای ذخیره سازی فیزیکی (نظیر هارددیسک و فلش درایوها)، و هم بر روی محل‌های ذخیره سازی ابری است. بدین ترتیب اطلاعات شما به هیچ وجه از بین نخواهد رفت و همواره در دسترس خواهد بود حتی اگر یکی از ناگوارترین اتفاقات بیافتد، و مثلاً برای لحظاتی اینترنت در همه نقاط دنیا قطع باشد و دسترسی به اطلاعات خود روی فضاهای ذخیره سازی ابری نداشته باشید، یا اینکه بدلیل تخریب ساختمان، یا هر دلیل دیگری هارددیسک یا فلش درایو حاوی نسخه پشتیبان خود را از دست بدهید.

در نسخه ویندوز کسپرسکی توتال سکیوریتی مولتی دیوایس، میتوانید بسرعت، بسادگی، و حتی بصورت خودکار نسخه های پشتیبان محافظت شده ای از داده های مهم خود را ذخیره نمایید. نسخه‌های کپی روی هارددیسک سیستم و همچنین روی یک دستگاه ذخیره سازی خارجی (درایوی روی شبکه، یک دیسک نوری، فلش مموری) و یا فضای ذخیره سازی ابری ذخیره میگردد. فناوری کدگذاری در روش ذخیره سازی پشتیبان در نرم‌افزار کسپرسکی توتال سکیوریتی، میتواند ضمن ذخیره یک نسخه کپی و پشتیبان از این اطلاعات و محافظت از فایلها یا حتی فولدرهای شما با کلمه عبوری که تنها شما میدانید، آنها را از گزند هر خطر ثانوی نظیر دسترسی افراد سودجو به این داده ها نیز در امان نگاه می‌دارد.

ابزار پشتیبان گیری و فضای رایگان ابری اختصاصی برای این منظور، یکی از چندین ابزار ارائه شده در محصول حرفه ای و کامل کسپرسکی یعنی کسپرسکی توتال سکیوریتی مولتی دیوایس می باشد. لازم به ذکر است شرکت ایدکو، برای تمامی خریداران این محصول حرفه ای، از 28 اردیبهشت تا 9 تیر بدون قرعه کشی یکعدد گیفت کارت 10 یا 15 دلاری هدیه میدهد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص نیز میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید:

جشنواره کسپرسکی برای حرفه ای ها

 

منبع: کسپرسکی آنلاین

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.


0 دیدگاه در مورد ایمن ترین راه برای گرفتن backup چیست؟ بیان شده است
دیدگاه خود را بیان نمایید
نام *  
ایمیل (منتشر نمی شود ) *
یادداشت *